Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Partnerské obce > Milówka > Rozšíření výletiště ve Vojkovicích

Rozšíření výletiště ve VojkovicíchProjekt s názvem „Rozšíření výletiště ve Vojkovicích“ s reg. číslem CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_011/0002346 je financován z prostředků programu Interreg V-A Česká republika – Polsko, Fond mikroprojektů Euroregionu Beskydy a z rozpočtu obce Vojkovice.

Logo EU

Jak jsme již dříve informovali, na začátku roku jsme uzavřeli dohodu o partnerství s nedalekou polskou obcí Milówka. Díky tomu jsme měli možnost zapojit se do spolupráce s Regionem Beskydy a začít pracovat na projektu nazvaném „Rozšíření výletiště ve Vojkovicích“. Smyslem bylo rozšíření výletiště o prvky aktivního a pasivního odpočinku a rozvíjení přeshraniční spolupráce našich obcí. Celý areál je teď rozdělen na část odpočinkovou, jejíž hlavní dominantou je kamenné ohniště a část herní. Herní část není jen pro děti. Obsahuje sice prvky jako jsou strážní věže, opičí dráha nebo houpačky, ale na své si přijdou také ti starší, pro které je zde pétanquové hřiště. Vzhledem  k počasí a epidemiologické situaci spojené s COVID-19 se práce protáhly. Z toho důvodu dojde ke slavnostnímu otevření hřiště až na jaře roku 2021. To už budou dokončeny všechny terénní úpravy a snad nám situace v zemi dovolí rozšířené výletiště využívat naplno.

Projekt s názvem „Rozšíření výletiště ve Vojkovicích“ s reg. číslem CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_011/0002346 je financován z prostředků programu Interreg V-A Česká republika – Polsko, Fond mikroprojektů Euroregionu Beskydy a z rozpočtu obce Vojkovice.