Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a služby > Spolky a organizace > Kynologický klub Vojkovice

Kynologický klub VojkoviceKontakt: Mgr. Hana Beránková, tel: +420 608 227 827, email: r.haana@seznam.cz, internetové stránky klubu: https://kkvojkovice.estranky.cz/


SHRNUTÍ ROKU 2021

Stejně jako loňský rok, byl i ten letošní bohužel poznamenán karanténními opatřeními, která z kraje roku značně omezila konání společných akcí a také výcvikovou činnost klubu.foto - kynologický klub2.jpg V jarních měsících se situace postupně začala zlepšovat, a tak se mohly uskutečnit troje zkoušky z výkonu. První dne 25.7. posuzoval rozhodčí pan J. Barát. Zúčastnilo se 9 psovodů - všichni zkoušku splnili. Další zkoušky jsme uspořádali 31.7. posuzoval pan J. Strach. Nastoupilo 10 psovodů, 7 z nich zkoušku splnilo. Třetí  zkoušky proběhly na našem cvičišti 15.10. posuzoval pan J. Strach. Nastoupilo 9 psovodů, 8 zkoušku splnilo. M. Rojková splnila zkoušku IGP1 (Mezinárodní všestranná zkouška) v Hněvošicích s fenami Vendy a Varou, H. Beránková SPr3 (Mezinárodní zkouška - obrana) s Norou v Suchdole nad Odrou a IGP3 v Havířově a A. Bujáková se Zeky IGP3 v Suchdole nad Odrou. K. Chromiáková splnila s Tess  a Angie canisterapeutické zkoušky. A. Bujáková se letos velmi úspěšně zapojila do závodní činnosti, zúčastnila se s fenou Zeky Moravia Artex v kategorii IGP3 závodu  Kunčičák, kde obsadila krásné 4. místo a titul Res. CACT (reservní čekatelství národního šampionátu práce), v Šenově v kategorii IGP3 pak fantastické 1. místo a titul CACT. Stranou nezůstal ani chov, M. Rojková uchovnila feny Varu a Vendy (NO – německý ovčák), K. Chromiáková Angi (SBT),  A. Bujáková Zeky (NO), H. Beránková Anču  (SBT).

Úspěšné byly na výstavách naše feny SBT (stafordširský bulteriér):

  • Chromiáková s Angie - výborná 2, Brno
  • Beránková s Ančou - výborná 2, klubová výstava Náměšť na Hané
  • Chromiáková s Angie - výborná, klubová výstava Náměšť na Hané
  • Chromiáková Angie – národní výstava psů Olomouc - výborná 2
  • Beránková s Ančou - Dolní Benešov, V1 (výborná 1), VT(vítěz třídy), KV (krajský vítěz)
  • Beránková s Ančou - světová výstava v Brně, výborná
  • Beránková s Ančou – MV v Bratislavě – CAC (Certificat d´Aptitude au Championat - čekatel na šampionát)

 

foto - kynologický klub1.jpgNaši členové se také aktivně zapojili do Vojkovického dne. Podle konkrétních karanténních podmínek využíváme náš areál, jednotlivě nebo v menších skupinách. H. Beránková se individuálně věnuje zejména zájemcům o socializaci psů a zvládání základní poslušnosti. Skupinový výcvik obnovíme v příštím roce (doufáme). Na jaře plánujeme čtvery zkoušky. 3 naše členky – A. Bujáková, M. Hustá a H. Beránková splnily bodový limit pro účast na MM ČKNO (mezinárodní mistrovství Českého klubu německých ovčáků) na rok 2022 v kategorii IGP3. Průběžně provádíme údržbu klubovny a překážek, travnatá plocha je v perfektním stavu díky podpoře obce, velmi si toho vážíme. Doufáme, že v dalším období nám situace dovolí věnovat se našemu koníčku a reprezentovat Vojkovice.  

Marie Rojková, jednatelka klubu