Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a služby > Spolky a organizace > SDH Vojkovice > Srhnutí roku 2023

Srhnutí roku 2023Tento rok byl i pro náš sbor dobrovolných hasičů velmi aktivní a občas jsme si ani nevydechli. Současný počet členů sboru je 61, z toho 19 dětí. Povedla se zrekonstruovat klubovna, technická místnost a obměnit kuchyňské skříňky, kde byl potřeba udělat generální úklid.

Zorganizovali jsme také různé akce jak pro děti, tak i dospělé. Pokud bychom měli některou připomenout byla by to určitě po X letech pořádána „okrsková hasičská soutěž v požárním útoku.“ Této soutěže se zúčastnily další 4 družstva, a to z Dobré, Horních Domaslavic, Pazderné a Nošovic. I když jsme trénovali pouze jeden den před soutěží, umístili jsme se na 1. místě.

Celkem jsme měli 4 výjezdové činnosti. Nově založený oddíl mladých hasičů má také své úspěchy. V prvním závodě v kategorii starších se naší hasiči umístili na 17 místě, a to z 27 družstev. V dalším závodě v kategorii starších a mladších urvali krásnou druhou příčku. Ale než jsme vůbec mohli začít trénovat museli jsme pořídit n

IMG_3146.jpg

ové vybavení a upravit starou káď. Pro děti jsme dokoupili nové hadice, savice a koš. Z dotace Moravskoslezského kraje se nám podařilo zakoupit hadice pro muže a nový stan. Celková výše podpory činila 39.700 Kč. V tomto roce jsme se rozhodli zakoupit novou motorovou požární stříkačku, kterou očekáváme začátkem nového roku.

Nové vybavení je sice fajn, ale nesmíme zapomenout ani na naší legendární tatrovku ,,Kač Kač‘‘ z roku 1954, která stále vzorně plní svou funkci zásahového vozidla a můžeme být tak na ní patřičně hrdí !!!