Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a služby > Spolky a organizace > SDH Vojkovice > Okrsková hasičská soutěž 15. dubna 2023 ve Vojkovicích

Okrsková hasičská soutěž 15. dubna 2023 ve VojkovicíchDatum konání:
15.4.2023

IMG_7267.jpg

V sobotu 15. dubna bylo pěkné počasí a mimo to se u nás po třináctileté pauze konala hasičská soutěž. Šlo o první kolo soutěže v požárním sportu 4. okrsku dospělých. Nejen naše sedmičlenné družstvo se potýkalo s velkou nervozitou. Jestlipak se nám podaří celou akci zorganizovat a což teprve výsledek? Podaří se vůbec úspěšný zásah? Čas hoši jistě neřešili. Nešlo jim o nic menšího než o provedení úspěšného požárního útoku a neutrhnout si přitom kus ostudy. Podvakrát se před soutěží sešli a pilně trénovali.

Po deváté hodině začala družstva „protivníků“ najíždět na plac vedle fotbalového hřiště v pořadí SDH Dobrá, Horní3.JPG Domaslavice, Pazderná a nakonec družstvo z Nošovic. Podle příjezdu pak startovali. V pořadí první naši hoši předvedli úspěšný zásah za neuvěřitelných 33 sekund. Když trénovali poprvé, potřebovali více než dvojnásobnou dobu! Následoval sbor z Dobré, který byl úspěšný za 47 sekund. Horním Domaslavicím se bohužel jako jediným zásah nepodařil kvůli technické závadě. Pazderná úspěšně zasáhla za 45 sekund a poslední Nošovice byly o pouhé 3 sekundy horší než domácí. Videa a fotografie naleznete na stránkách obce Vojkovice pod záložkou „Aktuality“ a „Fotogalerie“. Velmi děkujeme p. Struhalovi za pořízení záznamů z útoků a slečně Lucii Vránové za profesionální fotodokumentaci celé akce.

Naši hoši bojovali ve složení Petr Drabina, Kamil Sadlek a Kamil Vrána u mašiny, Milan Kacerle a David Klimánek vprostřed pole a na konci Lukáš Kacerle a Pavel Paulus úspěšně útok zakončili.

Musíme se pochválit, neboť organizaci celé soutěže, občerstvení a zajištění počasí jsme také zvládli na jedničku. Dva druhy zelnice od Jany Sadlekové a Evy Koloničné, klobásky Slávka Velkého a výborné pivo zaplnily žaludky a vynesly spoustu pochvaly.

Děkujeme Pivovaru Koníček za sponzorské dary, soutěžícím týmům a Vám všem, kdo jste přišli podívat.

4.jpg