Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Spolky a služby > Spolky a organizace > Myslivecký spolek "Háj" > Shrnutí roku 2023

Shrnutí roku 2023Srhnutí roku 2023 

První významná akce v uplynulém roku byla 1. dubna výroční členská schůze, na které jsme společně zhodnotili roční dění ve spolku v ukončeném mysliveckém roce. V průběhu roku jsme se dále sešli na pěti členských schůzích nebo například 20. května, kdy proběhlo smažení vaječiny. 

 MS Háj.jpg

V letních měsících se pravidelně aktivně zapojujeme do obecních akcí, ať už to v minulém roce byly Guláš festy v Dobraticích a H. Domaslavicích nebo Dny obcí Dobratic a D. Domaslavic. Dne 29.7. proběhly v areálu Koníčkův dvůr ve Vojkovicích pro nás již tradiční Zvěřinové hody, které i díky zapojení většiny naších členů a hojné návštěvnosti dopadly na výbornou.

Červenec nám připravil bohužel i jednu tragickou událost, kdy nás nečekaně navždy opustil náš dlouholetý člen, myslivecký hospodář a kamarád pan Josef Šebesta.

 

Závěr kalendářního roku patří tradičně honům na drobnou zvěř. V rámci našeho spolku proběhl dne 4.11.2023, kdy leče probíhali na území obcí Dobratic a Vojkovic a uloveno bylo celkově 3 zajíci a 22 bažantů.

 

Aktuální stav členské základny Mysliveckého spolku Háj-Dobratice čítá 18 řádných členů. Dále evidujeme čtyři zájemce o členství, kteří mají prozatím status čekatelů a jednoho adepta myslivosti, který v našem spolku vykonává mysliveckou praxi. Právo myslivosti vykonáváme na kat. území obcí Dobratic, Vojkovic, H. a D. Domaslavic a částečně i D. Tošanovic. Ke své činnosti využívá 11 lovecky upotřebitelných psů s patřičnými zkouškami z výkonu. V době zimního strádání je zvěř přikrmována v celkově 43. krmných zařízeních.

 

Myslivosti zdar!         

                                                                                                                      Josef Slavický, předseda MS