Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuálně z obce > Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o.

Turistické informační centrum Frýdek≈Místek, p. o.Frýdek≈Místek na cestách: Inspirace a zábava na jednom místě

 

Frýdek-Místek, 7. května 2024 – Milovníci cestování, dobrodružství a objevování nových míst se mohou těšit na nezapomenutelný den plný inspirace a zábavy na jedinečném místě u přehrady Olešná. Frýdek≈Místek na cestách je skvělou příležitostí pro všechny, kteří touží po objevování krás naší země.

 

V sobotu 18. května 2024 se návštěvníci mohou v areálu Autokempu Olešná těšit na bohatý program plný tipů na výlety, dovolenou a nezapomenutelných zážitků. Během akce budou mít možnost se seznámit s mnoha zajímavými místy a aktivitami, které Česká republika nabízí.

 

Jedním z míst k seznámení bude statutární město Zlín, unikátní město, které nabízí mnoho zajímavých zážitků. Dovolenou ve středu naší země mohou turisté prožít v oblasti Polabí, kde čekají malebná historická městečka, řeky, zámky a místní kulinářské lahůdky. Poznají Pošumaví - tajemné, pohádkové a zlatonosné. Frenštát pod Radhoštěm se pak bude prezentovat jako klenot Beskyd s bohatou historií a mnoha turistickými atrakcemi.

 

Chybět nebudou ani Beskydy, označované za nejkrásnější hory na světě, a také domácí Frýdek-Místek, který představí nedílnou součást jeho textilní historie. Těšínské Slezsko naláká za turistikou a za ochutnávkou místní gastronomie a zábavou, Lašská brána za historií opředenou bájemi a pověstmi, a u Poodří půjdou rodiče společně s dětmi do pohádky.

 

S průvodkyní se mohou zájemci vydat za příběhem přehrady Olešná (nutná rezervace komentované prohlídky pěšky nebo na koloběžce na rezervace.ticfm.cz), Bobopark pozve do svého zábavního parku, Žermanice na levandulovou farmu a KTM představí, jak si výlety užít pohodlněji jízdou na elektrokolech.

 

Akce Frýdek≈Místek na cestách však bude nejen zábavná, ale také poučná. Stánky jako BESIP a Český červený kříž nabídnou informace o bezpečnosti a první pomoci v různých situacích, které mohou nastat při cestování. Dětské oddělení frýdeckomístecké nemocnice pro změnu připomene, co je dobré pro tělo i mysl, aby si mohli všichni užít své toulky bez komplikací.

 

Vstup na akci je zdarma a koná se od 10.00 do 18.00 hodin.

 

Další informace na www.fmnacestach.cz

 

plakát fmnc.jpgnemocnice fm.jpgzlín.jpg