Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuálně z obce > Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírkaTříkráloví koledníci vyrazí po roce opět do ulic…

Začátek nového roku je spojený s letitou tradicí Tříkrálové sbírky, a ani v roce 2024 tomu nebude jinak. “My tři králové jdeme k Vám, štěstí, zdraví, vinšujem Vám.“ bude opět znít v ulicích od 1. – 14.1. 2024.

„Tříkrálová sbírka je symbolickým mostem mezi Vánocemi a Novým rokem, přenáší radost a požehnání z vánočních svátků do začínajícího roku. Není to jen finanční sbírka na podporu charitního díla, je to vytváření společenství, předávání radosti, vzájemnosti, setkávání.“ sděluje ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek. V rámci Charity Frýdek-Místek je vybavení je připraveno a distribuováno do jednotlivých obcích.

Mimo koledníky budou ve městech a obcích rozmístěné statické pokladničky, pro případ, že by tříkráloví koledníci někam nedošli a lidé by chtěli do sbírky přispět. „Seznam míst, kde budou pokladničky ve městě rozmístěny, bude na začátku ledna 2024 vyvěšen na našich webových stránkách www.charitafm.cz. Do konce ledna 2024 pak bude možné podpořit Charitu Frýdek-Místek také bezhotovostními platbami na sbírkový účet 66008822/0800 VS pro Charitu Frýdek-Místek 777988004 nebo využitím platební brány na webu trikralovasbirka.cz.“, kde je možnost podpořit jakoukoli Charitu v České republice“ informuje koordinátorka Tříkrálové sbírky Silvie Vojkovská.

 V sobotu 6. ledna se uskuteční tradiční Tříkrálový průvod, který pořádá místecká farnost spolu s Charitou Frýdek-Místek. Symbolickou tečkou za Tříkrálovou sbírkou pak bude koncert frýdeckých a místeckých schol, který se uskuteční 21. ledna 2024. Podrobnosti o obou akcích budou zveřejněny na webových stránkách Charity a farností Frýdek a Místek.

Více informací v příloze