Úvod > Aktuality > Aktuálně z obce > Sportovní den DSO SOPM 2021

Sportovní den DSO SOPM 2021

Datum konání:
11.9.2021

V sobotu 11.9.2021 jsme pořádali Sportovní den Dobrovolného svazku obcí Sdružení obcí povodí Morávky (dále jen "DSO SOPM"). Všechny obce (Dobrá, Krásná, Nošovice, Vyšní Lhoty, Nižní Lhoty, Dobratice, Pražmo, Raškovice, Morávka a Vojkovice) se sportovního klání zúčastnily v plné síle a jejich reprezentanti se správným sportovním nadšením zdolali úspěšně všechny disciplíny. Kriticky musíme uznat, že se nám sem tam objevily zádrhely v organizaci soutěží, holt je to jediná akce svého druhu a pořádáme ji jednou za deset let. Příště to určitě zvládneme lépe :-). Věříme však, že si všichni ten krásný den užili. Počasí bylo přímo ideální. Sportovní den DSO SOPM - před první disciplínou pro děti ve věku 6-8 let.jpg

Nejdříve probíhaly štafetové soutěže dětí. Ve stejný čas se soutěžilo v kategoriích 6-8 let a 12-15 let. Nejmladší měli za úkol proběhnout opičí dráhu a shodit co nejvíce kubb kostiček (za každou neshozenou pak dostaly penalizaci v podobě jedné sekundy). Všechny děti běžely jako o život, s trefováním se zrovna nepáraly a mířily hlavně na rychlost. Zvítězilo družstvo Nošovic. Na druhém místě se umístily děti z Morávky a na tom třetím pak děti z Dobratic.

Sportovní den DSO SOPM - stupně vítězů v kategorii dětí 6-8 let.jpgDisciplína nejstarších dětí prověřila jejich zdatnost skutečně po všech stránkách. Na chůdách museli urazit vyznačenou vzdálenost, proběhnout slalomem, vsítit branku (jen o něco málo větší než byl míč) a zase slalom tentokrát s golfovým míčkem na lžíci. V této velmi náročné disciplíně zvítězilo družstvo Dobratic, naši borci za nimi zaostali o 23 vteřin a obsadili tak druhé místo. Za našimi v pouhém vteřinovém rozdílu dorazili borci z Nižních Lhot.

Následně jsme přešli k disciplíně určené pro děti prostřední věkové kategorie - 9-11 let. Pro tuto soutěž jsme využili naše nové krásné hřiště. Děti měly prolézt opičí dráhou, přes domeček, po visutém mostě, skluzavkou dolů a pak se trefit pétaquovou koulí co nejblíže k vyznačenému terči. Zde jsme opět určili dětem penalizaci v podobě vzdálenosti od terče, kdy 1 cm = 1 vteřina navíc. V rekordním čase 2 minut a 38 sekund (včetně penalizace) zvítězily děti z Dobré, naši cílovým prostorem proběhli o 22 vteřin později a opět k naší radosti obsadili druhé místo. Děti z Krásné potřebovaly na zdolání celé soutěže jen o 10 vteřin více a tím obsadily krásné třetí místo.

Sportovní den DSO SOPM - stupně vítězů v kategorii dětí 9-11 let.jpgSoutěže dětí jsme ukončili štafetovými skoky v pytlích, kdy naráz soutěžilo ve dvou kolech hned pět družstev skládajících se z 9 dětí a jednoho dospělého. Tuto někdy nenáviděnou a jindy velmi populární disciplínu nejlépe zvládlo družstvo Raškovičanů, kterým stačily bez pěti sekund dvě minuty, o pouhé 3 vteřiny později ukončilo soutěž družstvo z Dobratic, následované borci z Pražma.

Poté následovaly dospělácké soutěže - návrat do dětských let, hod vejcem a ostrostřelec. Vybraný pár si tak musel připomenout, jaké to bylo, když se ještě pilo z flašek (protentokrát Koníčkův Osel) a učilo se chodit (nyní ovšem na chůdách). Pak ještě roztočit celou ruličku toaletního papíru, druhý z týmu pak onu ruličku zase natočil. Darem pak od nás zmíněnou ruličku dostali a někteří ji ihned využili k utření potu. Naši borci se sice neumístili, ale věkově některé dokonce násobně převýšili. Zvláště pan Struhal ve svých 74 letech (snad se na mě nebude zlobit) si zasloužil velký aplaus za svůj bravurní výkon na chůdách. Naše gratulace za výkon v této soutěži míří především do Vyšních Lhot (2:45), Morávky (2:59) a do Dobratic (3:15).

V mezičase probíhala soutěž starostů - Ostrostřelec. V naší střelnici každý z nich vystřílel 5 ran z malorážní a 5 z velkorážní pistole na cíl vzdálený 25 metrů. Zde jsme se nejvíce radovali, neboť náš pan starosta, Petr Tesarčík, obsadil první místo, jen o 2 body méně nastřílel starosta Krásné, pan Mgr. Antonín Tulach a na třetím místě se s 47 body umístil starosta Dobré, pan Ing. Jiří Carbol.

Sportovní den DSO SOPM - starosta Krásné dostal plný zásah.jpgV poslední disciplíně jsme nastoupili v párech za každou obec a naráz. Přehazovali jsme si mezi sebou vajíčko a postupně se stále více divili. Neboť šlo o snůšku velmi pevnou. Vzdálenost mezi spoluhráči narůstala, až jsme se někteří obávali, zda ji vůbec přehodíme. Pro naši obec byl závěr téměř dramatický, poněvadž jsme tam zůstali pouze s Raškovicemi, jejichž vajíčko nakonec nevydrželo. Třetí nejúspěšnější vrhači byli z Vyšních Lhot.

Po vejcích konečně došlo na to nejvíce očekávané – vyhlášení výsledků, předání cen vítězům a dárků poraženým. Radovali jsme se převelice, neboť jsme skončili celkově třetí. Velké gratulace míří do Krásné, kam také zamířil putovní pohár a neméně krásné druhé místo pak patří Raškovicím.

Sportovní den DSO SOPM - stupně vítězů celé soutěže.jpgDěkujeme všem, co přiložili ruku k dílu, všem co soutěžili a rovněž těm, co přišli a svou účastí podpořili své týmy a krásný Sportovní den. Sportovní den DSO SOPM - před kinem.jpg

Večer jsme se ve velmi hojném počtu sešli (resp. většina vůbec neodešla) na promítání nového českého filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Seděli jsme nejen na lavičkách, mnozí si přinesli vlastní pytle, karimatky, polštářky a jiné podsedáky, umístili se přímo na zemi a mnozí dokonce na zábradlí. Na opozdivší se zbyly ještě pivní sety. I když Výletiště praskalo ve švech, všichni jsme se vmístili. Uplynulý víkend tak pro nás byl krásnou prázdninovou tečkou.

PS: Jakmile budeme mít zpracovány fotky, vložíme odkaz.