Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuálně z obce > Poradenské centrum nyní i ve Vašich domovech

Poradenské centrum nyní i ve Vašich domovechPoradenské centrum nyní nově i ve vašich domovech

 

Podobný příběh, který prožila paní Irena, zažilo a zažívá i mnoho z nás. Paní Irena zůstala po nemoci upoutána na lůžko. V této době potřebovala poradit a zjistit určité informace týkající se dědictví. Aby z toho však nevznikly nepříjemnosti mezi jejími dětmi, chtěla si tyto informace obstarat sama. Problém, který však nastal byl ten, že netušila, jak se vzhledem ke své nemoci dostane do Poradenského centra.

S obdobnými nepříjemnostmi se potýká mnoho lidí. A za tímto účelem Poradenské centrum Charity Frýdek-Místek rozšířilo od 1. 1. 2022 své služby také na terénní formu, kdy za vámi můžou naše sociální pracovnice dorazit přímo až do vašich domovů.

Poradenské centrum Charity Frýdek-Místek, nabízející odborné poradenství v oblasti práva, sociálního systému a psychologie, poskytuje nově od ledna tohoto roku své služby mimo jiné i terénní formou těmto skupinám osob.

  • Osobám, které ze zdravotních důvodů nemohou opustit svůj domov, neboť jsou závislé na celodenní péči jiné osoby, tj. osoby imobilní a vyžadující pravidelnou péči druhé osoby.

 

Pokud jste touto osobou a rádi byste získali určité informace v oblasti dluhů, rodinného práva, majetkoprávních vztahů, případně o sociálních dávkách, pak kontaktujte naši sociální pracovnici na tel. č.: 737 627 872.

 

  • Služba je také poskytována těm, kteří ve spolupráci s našim Poradenským centrem mají podaný návrh na povolení oddlužení a potřebují doprovod k přezkumnému řízení.

 

V tomto případě se s našimi klienty domluvíme přímo na terénní formě spolupráce už při samotném procesu sepisování návrhu na povolení oddlužení.

 

 

Pokud Vás naše nově poskytované služby zaujaly a rádi byste získali více informací, pak nás můžete kontaktovat:

Poradenské centrum:

Náměstí 3, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí, e-mail: poradna.frydlant@charitafm.cz, 

tel.: 737 627 872, web: www.charitafm.cz