Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuálně z obce > Jaká bude tříkrálová sbírka

Jaká bude tříkrálová sbírkaTak to je asi otázka, na kterou nikdo neznáme přesnou odpověď. „Všechno připravujeme tak, aby mohla sbírka proběhnout jako tomu bylo dříve v minulosti, tedy i s koledníky,“ líčí koordinátorka Tříkrálové sbírky v Charitě Frýdek-Místek Silvie Vojkovská, „Chystáme pokladničky, tašky s cukříky a kalendáříky pro dárce, drobné dárky a něco na zub pro koledníky. Koledování bude probíhat, tedy pokud to situace umožní, od 1. do 16. ledna 2022.“ Po stejnou dobu bude možné přispět v rámci Tříkrálové sbírky také do statických pokladniček, které budou rozmístěny stejně jako loni v kostelích, úřadech, informačních centrech, některých obchodech, lékárnách, apod. „Seznam míst bude v lednu na našich webových stránkách a bude průběžně aktualizován. Tato možnost se loni osvědčila a bude určena pro ty, kdo budou chtít přispět přímo do pokladničky ve své obci nebo městě a koledníky nepotkají nebo koledníci nebudou moci vůbec vyjít.“ doplňuje Vojkovská. Další z novinek, kterou přinesl loňský covidový ročník a která bude pokračovat i v příštím roce, je možnost využít možnost bezhotovostního příspěvku do sbírky, a to buďto přes platební bránu na webu Tříkrálové sbírky nebo platbou přímo na účet s využitím VS pro frýdeckomísteckou Charitu. Tato možnost bude až do konce ledna 2022.

A jak Charita Frýdek-Místek získané prostředky využije. „Záměry na využití Tříkrálové sbírky jsou podobné jako v minulosti. Podpoříme jimi rozvoj a provoz mobilní hospicové péče naší Salvie a doučování v sociálně potřebných rodinách. Část prostředků půjde na spolufinancování nákupu potřebných automobilů pro terénní služby, tak abys se naše pracovnice bezpečně dostaly ke svým klientům. Zbytek pak použijeme na plánovanou rekonstrukci v Domově pokojného stáří a zřízení tréninkového bytu pro lidi s duševním onemocněním.“ nastiňuje ředitel Charity Frýdek-Místek Martin Hořínek.

Pokud by se chtěl kdokoli zapojit do koledování nebo organizace Tříkrálové sbírky a osobně se tak účastnit této tradiční a největší sbírkové akce, bude více než vítán a neodejde s prázdnou. Kontakt na koordinátorku za Charitu Frýdek-Místek Silvii Vojkovskou je silvie.vojkovska@charitafm.cz, 733 741 564. Děkujeme.