Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

Kliknutím zvětšíte obrázek 18.03.2011

Podpoříme aktivity obyvatel Vojkovic

I v aktuálním volebním období bude na pozici místostarosty obce Vojkovice působit Petr Tesarčík. U této příležitosti jsme jej požádali o krátký rozhovor.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 17.03.2011

Představujeme naše podnikatele, díl I.: Železářství a potraviny Jan Židek

V našem zpravodaji budeme od tohoto čísla dávat prostor firmám a podnikatelům, kteří působí na území Vojkovic, nabízejí nám i přespolním své služby, dávají lidem práci. Chceme přiblížit jejich každodenní radosti i starosti, začátky a současnost, chceme se s těmito podnikateli pochlubit i v okolních obcích, kde je náš zpravodaj taktéž distribuován. A začneme podle abecedy, a pěkně odzadu – Ž, resp. Železářství a potraviny Jan Židek.

 

 

04.03.2011

Formanka praskala ve švech: Konal se Dětský karneval

V pátek 25. února zaplnily prostory restaurace Formanka desítky dětí z Mateřské školy, dále pak jejich rodiče, babičky, tety, strejdové, kamarádi a mnoho dalších... Konal se zde totiž Dětský karneval a my jsme byli s videokamerou u toho.

 

 

04.03.2011

Název zpravodaje určil Jaroslav Struhal

Ani jsem nečekal, že se soutěž o název našeho místního plátku setká s takovou odezvou mezi našimi občany. Celkem jsem obdržel 19! návrhů na náš informátor od devíti z vás. V tajné volbě pak rozhodli zastupitelé Vojkovic o názvu: "Vojkovický zpravodaj".

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 04.03.2011

80leté výročí vzniku hasiči zakončili ostrým zásahem u požáru

Plán mojí první schůzky s vedením našeho Sboru dobrovolných hasičů Vojkovice vyšel přesně na den, kdy po dlouhých 25 letech opět ve Vojkovicích vypukl velký požár lidského obydlí a naši hasiči museli zasahovat (píšeme v posledním loňském vydání zpravodaje).

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 01.03.2011

Klub důchodců založen!

Poprvé v historii obce Vojkovice se naši aktivní starší spoluobčané rozhodli založit Klub důchodců. První setkání členů se uskutečnilo 1. prosince v prostorách školy a i přes bohatou sněhovou nadílku přišla téměř dvacítka důchodců. Přítomná byla i starostka obce Hana Sobková a členka kulturní komise Danuše Obluková.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 01.03.2011

Dobré hospodaření umožní financovat potřebné i z vlastních zdrojů obce

uvedla v rozhovoru pro obecní zpravodaj Hana Sobková, starostka Vojkovic na období 2010 až 2014.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 10.02.2011

Vánoční besídka ve škole

Vánoční besídkou ukončili 17. prosince 2010 děti v Mateřské škole ve Vojkovicích svůj „školní“ půlrok. Besídka proběhla v odpoledních hodinách a předcházela jí důkladná příprava. Děti malovaly, kreslily, pekly vanilkové rohlíčky, zdobily stromeček a školku, tvořily přáníčka pro rodiče a hosty, pilovaly básničky, vánoční písně i písničky o zimě. Taktéž poslouchaly koledy a všichni netrpělivě čekali, až přijdou rodiče, sourozenci a další přátelé školy.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 10.02.2011

Mikuláš a andělé nadělovali, čerti strašili

Počátkem prosince loňského roku přišel mezi děti v Mateřské škole ve Vojkovicích „pravý“ Mikuláš s anděly a čerty. Stalo se tak v pátek 3. prosince 2010 po svačince, čili po 9 hodině. Děti od rána tušily, že se něco bude dít, dychtivě poslouchaly a předháněly se, kdo první uslyší zvoneček, který by oznamoval příchod Mikuláše, nebo řinčení řetězů – čili příchod čerta.

 

 

Strana výpisu

... 90