Úvod > Spolky a služby > Spolky a organizace > TJ Sokol Vojkovice > Nošovice - TJ Sokol Vojkovice

Nošovice - TJ Sokol Vojkovice

Datum konání:
17.4.2022
Nošovice - TJ Sokol Vojkovice 1:3 ( 0:0 ) góly Vojkovic 52' Marek Stříž, 65' Ondřej Sluštik, 87' Mario Pastorek

Po domácím propadáku s týmem Chlebovic, na který jsme v zápase, jenž skončil pro našeho soupeře 1:0, nestačili, jsme chtěli vrátit úsměv na tváři našim fanouškům v derby hraném v nejsvátečnější neděli v roce v Nošovicích.

V bráně nastoupil Petr Tesarčík, čtyřčlennou obranu tvořili Ondřej Majer, David Adámek, Jaroslav Fára, Miroslav Kulíg, v záloze hráli Lukáš Válek, Martin Sušovský, Ondřej Sluštik a Radek Hrabinský a útočné duo tvořili Filip Kiša a Marek Stříž. Plný stav byl také na naší střídačce, kde byli připravení zasáhnout do hry Petr Klaner, Mario Pastorek, Denis Nytra, Filip Koloničný a náš nový hráč Ondřej Kutáč.

Ač se hrálo na velmi dobře připraveném hřišti, které bylo jak stvořené pro kombinační hru, oba týmy vstoupily do utkání spoustou nepřesností a diváci kteří přišli později nebo se po úvodním hvizdu šli ještě do restaurace občerstvit, určitě prvních 10 minut, možná i víc, vůbec o nic zajímavého a nezapomenutelného nepřišli. Naštěstí pro všechny přihlížející se kvalita hry postupem času zlepšovala, ale až na pár centrů domácích, které s přehledem stahoval do své náruče Petr Tesarčík a podobných akcí i z naší strany, ale víceméně nepovedených pásů do šestnáctky, stojí za zmínku jen sólo alá Messi Ondřeje Sluštika, následná střela mu však nesedla a mířila nad. První poločas a chladné počasí si vzaly daň na obou stranách v podobě svalového zranění. My přišli o kapitána Lukáše Válka, kterého nahradil Petr Klaner do druhého poločasu. Lehce jsme přeskupili sestavu a vkročili do rozhodně lepšího poločasu, než byl ten první. Další útočná kličkovaná Ondry Sluštika, kdy si v pokutovém území pohrál se všemi obránci Nošovic a akci ještě vyšperkoval přihrávkou na náš první gól Markovi Střížovi před prázdnou branku, opravdu stála za to. Druhou branku dal už Ondra Sluštík sám a minutu dvě to vypadalo na pohodové dohrání zápasu, ale slabší chvilku si vybral v brance Petr Tesarčík, když mu střílený centr propadl mezi rukama těsně za brankovou čáru a ani pohotový akrobatický odkop Ondřeje Majera už, podle gestikulace pomezního rozhodčího, na brankové čáře nepřišel včas. Tedy zase jen o gól, ale vedeme a do hry se dostávají Mario Pastorek a Denis Nytra, kteří nahradili na krajích zálohy Radka Hrabinského a Filipa Kišu. Zápas nabral na dramatičnosti a 20 minut trvající boj ukončil až Mario Pastorek střelou a brankou z pokutového kopu, který byl nařízen za faul na Martina Sušovského.
Celý tým si dnes zaslouží ode mně pochvalu za bojovnost, kvalitu prokázali David Adámek a taky Petr Klaner na nezvyklém postu ve středu zálohy a ačkoli vstup do utkání příkladný nebyl. Proto věřím, že se hráči poučili a s Pískem, který nás na podzim porazil 4:0, kdy kopal a proměnil 3 pokutové kopy, hru zkvalitníme a ukážeme bojovnost, nasazení a snahu od začátku do konečného hvizdu rozhodčího.

Doufám, že naši věrní příznivci u toho a na to budou v sobotu od 16:00 ve Vojkovicích s námi, Jaromír Kaňok, trenér.