Změna velikosti písma

Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuálně z obce > Výsledky tříkrálové sbírky

Výsledky tříkrálové sbírkyTříkrálová sbírka 2024 zná své výsledky

Tříkráloví koledníci letos vyrazili koledovat v období od 1.-14.1. 2024. Již tradičně roznášeli požehnání a přání všeho dobrého od domu k domu. Lidé jim tak mohli přispět do kasiček Tříkrálové sbírky, která je největší sbírkovou akcí v České republice.

Charita Frýdek-Místek letos zapečetila 351 pokladniček. Celkový výtěžek Tříkrálové sbírky na Frýdecko-Místecku pro letošní rok 2024 činí 2 761 285 Kč. Do této sumy jsou zahrnuty také online příspěvky a bezhotovostní dary.

Ve naší obci Vojkovice byly zapečetěny 4 pokladničky a koledníci vybrali částku 30 936 Kč.

A jak získané finanční prostředky Charita Frýdek-Místek využije? Tříkrálovou komisí jsou schváleny záměry na využití získaných finančních prostředků, a pro rok 2024 to bude pokračování obměny vozového parku v terénních službách pro lepší dojezdy ke klientům, dále zajištění projektu Doučování v sociálně slabých rodinách a také nutné opravy a zkvalitnění prostředí v pobytových zařízeních Charity, stejně jako podpora zahájení Denního stacionáře v Paskově.

Děkujeme každému jednomu dárci za příspěvek vhozený do kasičky nebo on-line a budeme se těšit na spolupráci v roce následujícím.