Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aktuálně z obce > Sbírka na automobily pro Mobilní hospic Charity F-M

Sbírka na automobily pro Mobilní hospic Charity F-MPořízení automobilů pro Mobilní hospic Charity F-M

Mobilní hospic: Má město přispět na pořízení automobilů? A přidáte se i Vy?

Charita Frýdek-Místek předložila v rámci programu žádost o zařazení záměru pořízení automobilů pro Mobilní hospic.

Rada města dne 11. 5. 2021 souhlasila s konáním veřejné sbírky s názvem „DARUJ F≈M – Pořízení automobilů pro Mobilní hospic Charity Frýdek-Místek“. Byl zřízen sbírkový transparentní účet města, konání sbírky bylo oznámeno krajskému úřadu. Zastupitelstvo města se dne 16. 6. 2021 zavázalo poskytnout dar ve stejné výši jako částka vybraná v této veřejné sbírce mezi veřejností (maximálně ale 200 tis. Kč). Tato částka se tak zdvojnásobí. Přispívat na sbírku je možné až do 20. 12. 2021.

Charita Frýdek-Místek: Proč žádáme občany o příspěvek

Cílem je podpořit rozvoj mobilní hospicové péče Charity Frýdek-Místek, což je služba, která umožňuje dospělým pacientům s nevyléčitelným onemocněním důstojně a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života. Mobilní hospic nabízí pro lidi v závěru života péči lékaře, zdravotních sester, sociálního pracovníka, psychologa a duchovního v domácím prostředí. Společně pomáhají nemocnému zvládat bolest a další průvodní jevy terminální fáze onemocnění. Služby jsou poskytovány bezplatně v okrese Frýdek-Místek (většina klientů je přímo z Frýdku-Místku).

Získané finanční prostředky by byly použity na nákup 2 automobilů. Automobil je pro zdravotní sestry v terénu nejdůležitější pracovní nástroj.Logo Charita Frýdek-Místek Díky němu mohou bez problémů přejíždět mezi pacienty. Často s sebou vozí zdravotnické pomůcky, přístroje a jen těžko by se bez automobilů obešly. V současné době disponuje hospic 4 automobily, z toho 3 jsou značně ojeté, méně bezpečné a na jejich opravy jsou vydávány nemalé finanční prostředky. Zároveň roste zájem o hospicové služby. V roce 2020 vzrostl počet klientů o 30 % oproti roku 2019. Nemocní si v současné době nedostatečných kapacit ve zdravotnických zařízeních přejí více než kdy jindy zemřít doma.

Cílem je tedy vyhovět klientům a zároveň udržet zaměstnance v bezpečí. Celkové náklady jsou odhadovány ve výši 600 tis. Kč.

Další informace naleznete na webu Další informace o sbírce.

Jak můžete přispět? Bankovním převodem:

Zašlete jakoukoliv částku na bankovní účet
123-3108950247/0100.

Charita - transparentní účet.JPG