Nejnovější články z celého webu - Obec Vojkovice

Nejnovější články z celého webu

18.03.2011

Historie obce se začala psát kolem roku 1500

Obec Vojkovice vznikla někdy kolem roku 1500. V roce 1520 už ves stála, ačkoliv se prvně připomíná až počátkem sedmdesátých let šestnáctého století. Původně patřila Tlukům z Tošanovic a výše zmíněného roku už je jmenována jako součást frýdeckého panství. Název Vojkovice pochází pravděpodobně od Vojtěcha, neznámého nám člověka, který ves zřejmě založil.

Kliknutím zvětšíte obrázek 18.03.2011

Fotbalisté se chtějí poprat o postup

Historie TJ Sokol Vojkovice kopaná sahá do roku 1959 a bohatá vrcholila v roce 2009 oslavou 50. let činnosti například přátelským utkáním se starou gardou Baníku Ostrava s několika bývalými reprezentanty v čele a účastí na fotbalovém turnaji čtyř obcí se stejným názvem – Vojkovice.

18.03.2011

Poutě a mše svaté v roce 2011

V tomto článku uveřejňujeme seznam mší a poutí v okolí naší obce. Upozorňujeme na změnu konání poutě v Dobaticích, která byla z technických důvodů přesunuta z 1. května (jak jsme uveřejnili jsme v aktuálním Vojkovickém zpravodaji) na 8. května, což je nový termín konání.

Kliknutím zvětšíte obrázek 18.03.2011

Podpoříme aktivity obyvatel Vojkovic

I v aktuálním volebním období bude na pozici místostarosty obce Vojkovice působit Petr Tesarčík. U této příležitosti jsme jej požádali o krátký rozhovor.

Kliknutím zvětšíte obrázek 17.03.2011

Představujeme naše podnikatele, díl I.: Železářství a potraviny Jan Židek

V našem zpravodaji budeme od tohoto čísla dávat prostor firmám a podnikatelům, kteří působí na území Vojkovic, nabízejí nám i přespolním své služby, dávají lidem práci. Chceme přiblížit jejich každodenní radosti i starosti, začátky a současnost, chceme se s těmito podnikateli pochlubit i v okolních obcích, kde je náš zpravodaj taktéž distribuován. A začneme podle abecedy, a pěkně odzadu – Ž, resp. Železářství a potraviny Jan Židek.

04.03.2011

Formanka praskala ve švech: Konal se Dětský karneval

V pátek 25. února zaplnily prostory restaurace Formanka desítky dětí z Mateřské školy, dále pak jejich rodiče, babičky, tety, strejdové, kamarádi a mnoho dalších... Konal se zde totiž Dětský karneval a my jsme byli s videokamerou u toho.

04.03.2011

Název zpravodaje určil Jaroslav Struhal

Ani jsem nečekal, že se soutěž o název našeho místního plátku setká s takovou odezvou mezi našimi občany. Celkem jsem obdržel 19! návrhů na náš informátor od devíti z vás. V tajné volbě pak rozhodli zastupitelé Vojkovic o názvu: "Vojkovický zpravodaj".

Kliknutím zvětšíte obrázek 04.03.2011

80leté výročí vzniku hasiči zakončili ostrým zásahem u požáru

Plán mojí první schůzky s vedením našeho Sboru dobrovolných hasičů Vojkovice vyšel přesně na den, kdy po dlouhých 25 letech opět ve Vojkovicích vypukl velký požár lidského obydlí a naši hasiči museli zasahovat (píšeme v posledním loňském vydání zpravodaje).

02.03.2011

Druhy pozemků

 

Strana výpisu

... 75

 

14.04.2016

Chystá se výlet na festival duchů do Bojnic

Zveme občany Vojkovic na zájezd do Bojnic, kde se koná Festival duchů a strašidel nazvaný Bojnice plné duchů a strašidel. Součástí výletu bude i prohlídka Slovenského betlehemu. Termín: 7. května 2016. Odjezd: v 5:45 z Vojkovic (parkoviště u Žídků), Program: 9:00 – Bojnice – strašidelný zámek , ZOO, termální bazén, 16:00 – Rajecká Lesná – pohyblivý Slovenský betlehem. Dospělí i děti platí vratnou zálohu 200,- Kč/osoba. Zdarma je pouze autobusová doprava. Vstupné, jídlo a pití si každý platí samostatně. V případě zájmu se hlaste do 2. 5. 2016 v železářství U Žídků (Více informací poskytne organizátor akce Milan Kohut, mikovo@volny.cz). V případě neúčasti na zájezdu, se záloha nevrací.