Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

Kliknutím zvětšíte obrázek 25.07.2011

Hana Radovesnická: Poslušný pes, to je velká radost

Téměř před každým rodinným domem v obci pobíhá větší či menší pes, jedno nebo více barevný, vzteklejší nebo kliďas... Otázkou je, který z nich je vycvičený a který nikoliv. Ty vycvičené a poslušné najdete dvakrát do týdne vedle fotbalového hřiště, na pozemku pana Pokludy, který prostor již roky pronajímá Kynologickému klubu Vojkovice. Klub vznikl v roce 1993 a u jeho zrodu stáli stávající předsedkyně Hana Radovesnická, Břetislav Vičar, Lukáš Brháček, Václav Klimša a Jan Sikora.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 25.07.2011

Bílé sklo do bílého kontejneru

Obec Vojkovice se rozhodla instalovat před prodejnu železářství a potravin Jan
Židek dva kontejnery na bílé sklo. Sklenice od různých zavařenin,
přesnídávek, limonád nebo některých druhů alkoholických nápojů je tak možné
nyní zvlášť třídit. Starostka obce tímto žádá občany, aby dále přispěli k již tak
vysoké úrovni recyklace komunálního odpadu v naší obci.

 

 

25.07.2011

Čerstvé mléko přímo ze dvora

V areálu kravína firmy TOZOS, spol. s r.o. v Horních Tošanovicích je nově v provozu mléčný automat. Čerstvé a vychlazené syrové kravské mléko si můžete koupit každý den v týdnu (i v sobotu a neděli) od 9 do 17 hodiny. K místu prodeje Vás dovedou informační tabule. Obsluha automatu je jednoduchá, automat přijímá jen mince. Papírové bankovky nikoliv. Bližší informace získáte na tozos@tozos.cz nebo
na čísle 558 694 271-3.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 25.06.2011

Rozhovor s vedoucí učitelkou Mateřské školy ve Vojkovicích

Po skončení Dětských radovánek 2011 jsme požádali o krátký rozhovor na kameru Ludmilu Kaňokovou, vedoucí učitelku Mateřské školy ve Vojkovicích. Podívejte se na záznam rozhovoru na téma: Letošní ročník radovánek ve Vojkovicích na www.stream.cz.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 20.06.2011

Oslava založení minipivovaru Koníček se vydařila

Bez mála tisícovka lidí z Vojkovic a širokého okolí se v sobotu 4. června 2011 zúčastnila 5. ročníku založení Minipivovaru Koníček (2006). Od sobotních odpoledních hodin až do nedělního rána probíhala v areálu minipivovaru show, která nemá v okolí obdoby. Soutěže, hudba, výběr z několika druhů piv a bohaté občerstvení si tak nechal ujít jen málokdo. O všechny se starala téměř dvacítka servírek, kuchařů a organizátorů.

 

 

27.05.2011

Slavnost Kácení májky - proběhne i soutěž v hodu granátem a pití piva na rychlost o ceny

SKV (Společenský klub Vojkovice) pořádá Slavnost Kácení májky. Akce se uskuteční v pátek 3. června 2011 od 17.30 hodin na výletišti v areálu TJ Sokol Vojkovice.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 26.05.2011

Cvičení našich hasičů v Dolních Tošanovicích

V sobotu 21. května 2011 se hasiči z Vojkovic zúčastnili cvičení dobrovolných hasičů. Celkem se zde sjelo pět týmů. Naši si nevedli špatně, dosáhli dobrého času, ale nakonec obsadili v prvním letošním cvičení čtvrté místo. Podívejte se na fotografie z akce a video - rozhovor s vedoucím družstva Davidem Klimánkem, zásah našich nasičů a rozhovor s rozhodčí soutěže.

 

 

25.05.2011

Vojkovické dětské radovánky

V pátek 10. června 2011 pořádá SRPŠ při Mateřské škole ve Vojkovicích Dětské radovánky. Akce se uskuteční v 15:30 hodin na výletišti TJ Sokol Vojkovice. Připraveno je vystoupení dětí, soutěže, hry, občerstvení, ukázka techniky hasičů z Vojkovic ... Prostě plno dobré zábavy.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 24.05.2011

Klub důchodců slavil Den matek

17. května jsme se opět sešli, abychom skromně oslavili (sice pozdě ale přece) Den matek.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 07.05.2011

Obec přivítala své nové občánky

Své nové občánky s rodinami a blízkými přivítali v pátek 6. května 2011 v restauraci Formanka zástupci obce. Starostka Hana Sobková, místostarosta Petr Tesarčík a zastupitelka Danuše Obluková strávili pár hezkých chvil s těmi, kteří přijali pozvání na malou oslavu.

 

 

Strana výpisu

... 80