Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

Kliknutím zvětšíte obrázek 10.10.2011

Pingpongové stoly poprvé otestovány

Společenský klub Vojkovice získal díky aktivitě obce do své klubovny dva nové pingpongové stoly. První test proběhl 8. října 2011, kdy se v prostorách klubovny v budově bývalé školy konal premiérový turnaj. Účastnilo se jej více než 30 obyvatel obce, kteří soutěžili v kategorii mužů, žen a dětí.

 

 

04.10.2011

V sobotu proběhne turnaj v ping pongu

Společenský klub Vojkovice pořádá premiérový turnaj v ping pongu.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 26.09.2011

V obci máme nový pneuservis

Řady podnikatelů rozšířil v polovině září 2011 Štefan Soviar (tel: 774 556 649), který začal v objektu vedle Obecního úřadu (v domě po bývalém uživateli, p. Tokaryk) provozovat pneuservis. Pneuservis bude k dispozici majitelům osobních a užitkových aut každý pracovní den od 7 do 17 hodin, v sobotu pak od 8 do 12 hodin.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 23.09.2011

Video: Atmosféra Vojkovického dne 2011

Ještě předtím, než připravíme z Vojkovického dne nějaké pěkné DVD, podívejte se, jak to na obecní akci, kterou navštívily stovky lidí, vypadalo a co se dělo.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 22.09.2011

Vojkovický den pobavil stovky lidí

Stovky občanů Vojkovic a přespolních se bavily v průběhu Vojkovického dne, který se uskutečnil 3. září 2011 v areálu tzv. výletiště.

 

 

02.09.2011

O titul Univerzální Vojkovjané se popere 8 párů! Pojďme je podpořit!

Celkem 8 párů se přihlásilo do soutěže Univerzální Vojkovjané, která proběhne u příležitosti Vojkovického dne. Ten vypukne již zítra, 3. září od 14 hodin, v prostorách hřiště a místního výletiště. Vítězný pár sportovně-recesistického závodu získá putovní pohár starostky obce Vojkovice, dva nejlepší páry pak finanční odměnu, třetí flašku "dobrého pití" a všichni účastníci pak drobné dary sponzorů. Soutěž začíná v 15 hodin a bude trvat cca do 16 hodin.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 22.08.2011

Tradice obnovena: VOJKOVICKÝ DEN je po letech opět tady!

Vojkovický den aneb "To nejlepší z naší obce" je název největší akce letošního roku na území obce. Akce se bude konat v sobotu 3. září 2011 v prostorách hřiště a "výletiště". Co uvidíte? Představení jednotlivých složek, působících na území Vojkovic, atrakce a soutěže nejen pro děti - prostě zábava pro celou rodinu, v prostoru střelnice bude možné si zastřílet z laserových pušek, na programu je seskok parašutisty, k tomu všemu hudba a dobré jídlo a pití, dovednostní soutěže a podobně. Navíc se bude premiérově na této akci točit i nové speciální dvanáctistupňové pivo Vojkovjan z "dílny" Hostince a Minipivovaru U Koníčka. Vrcholem by pak měla být soutěž párů o titul "Univerzální Vojkovjané" o putovní pohár starostky obce a fotbalové utkání "Sever" vs. "Jih".

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 22.08.2011

Vojkovice získaly "Zlatou cihlu"

Ocenění "Zlatá cihla" získala obec Vojkovice za způsob provedení a výsledek rekonstrukce budovy bývalé školy. O předání ceny rozhodlo Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR), Sdružení měst a obcí, Spolek pro obnovu venkova, Sdružení místních samospráv a Moravskoslezský kraj. Ocenění bylo součástí krajského kola soutěže Vesnice roku 2011 v Programu obnovy venkova (POV), do které se naše obec přihlásila, ale nakonec v těžké konkurenci neuspěla. "Jelikož šlo o historickou budovu, snažili jsme se touto rekonstrukcí zachovat její původní ráz," řekla starostka obce Hana Sobková.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 18.08.2011

Od křtin, přes zábavu až po rozloučení s blízkými: to je Formanka

Existuje asi velmi málo obyvatel Vojkovic, kteří by neslavili v hospodě Formanka buď své nebo něčí narozeniny, křtiny, promoce, nebo se neúčastnili různých plesů a sportovních soutěží. Nebo nezašli jen tak na pivo s kamarády. Jeden z nejstarších objektů v naší obci prostě zná skoro každý. V současné době hospodu vede Jana Václavková, která převzala v roce 2008 „kšeft“ po svém otci Ladislavu Oblukovi. Ročně se zde koná více než 20 velkých akcí, oslav, večírků a mimo jiné soutěže Unie šipkových organizací ČR (UŠO). Navíc se zde konají akce pořádané Mateřskou školou, jako například dětský karneval. Obec zde vítá své nové občánky, pozůstalí se tady po poslední cestě loučí se svým blízkými … Zázemí zde našel klub šipkového sportu nazvaný Bertíci. To vše je hospoda Formanka, která se nachází v centru obce, hned vedle silnice II. třídy na Český Těšín. Formanku si oblíbili nejen místní, ale velkou část štamgastů tvoří návštěvníci z okolních obcí a především pak z Frýdku-Místku a Havířova.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 25.07.2011

Naše střelkyně uspěly na Mistrovství republiky ČR

Především ve znamení nutné psychické odolnosti se neslo Mistrovství České republiky ve víceboji mladých ze vzduchových zbraní, které proběhlo 4. a 5. června 2011 v Moravské Třebové. Je potěšitelné, že naše děvčata opět zaznamenala velký úspěch. Mistrovství negativně ovlivnila úmorná vedra, která dosahovala až 30 stupňů Celsia. Vysoké teploty těžce zvládala nejen velká část závodníků ale především vzduchové zbraně, které prakticky všem týmům vypovídaly poslušnost. Rozhodčí se nakonec po dohodě s jednotlivými kluby dohodli a povolily opakování střelby vždy v případě poruchy hned při prvním pokusu. I tak to na klidu závodníků, kterých se sešlo 28 týmů, nepřidalo. Je potěšující, že naše děvčata měla „pevné nervy“ a obstála na výbornou.

 

 

Strana výpisu

... 79