Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

28.11.2011

O připojení k internetu

Vážené čtenářky a čtenáři, po čase jsem zadal na webové stránky nové znění anket. Opět budu rád za vaše názory a postřehy. Všechny pečlivě analyzujeme a budeme se snažit na ně, v rámci možností, co nejdříve reagovat a proměnit třeba v konkrétní činy. Taktéž prosím využijte možnost diskuze na webových stránkách, myslím si, že někdy jsou připomínky nebo postřehy zajímavé. Třeba jako tento...

 

 

31.10.2011

Objednejte si návštěvu Mikuláše, čerta a anděla

Společenský klub Vojkovice (SKV) pořádá 5. 12. 2011 pochod Mikuláše, čerta a anděla naší obcí. V případě zájmu si objednejte návštěvu těchto pohádkových bytostí i ve vašem domě. Pochod se bude konat od 16.30 do max. 20.30 hodin.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 29.10.2011

Video: První výjezd našich hasičů s novým vozidlem

Nový hasičský vůz mají od počátku října 2011 členové našeho Sboru dobrovolných hasičů. Nové a moderní zásahové vozidlo, které zvýší prestiž našeho Sboru, tak díky podpoře obce nahradilo stávající „prehistorický“ vůz. Věříme, že tento moderní stroj značky Renault bude sloužit stejně dobře jako stará dobrá Tatra (Nikoliv zn. Praga, jak jsme mylně uvedli v aktuálním Zpravodaji obce Vojkovice, za což se omlouváme, - pozn. redakce). Podrobnější informace o vozidle přineseme v příštím čísle našeho zpravodaje. Nyní se podívejte jak zásahové vozidlo slouží.

 

 

29.10.2011

Průmyslová zóna nám stále vydělává

(Rozhovor s místostarostou Petrem Tesarčíkem o průmyslové zóně)

Kolik firem nyní působí v naší průmyslové zóně?
V prostoru bývalého letiště působí v této fázi tři firmy. Jde o betonárku a dvě fotovoltaické elektrárny. Betonárna je umístěna na pozemcích obce Vojkovice, elektrárny jsou na soukromých pozemcích.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 29.10.2011

Zvyšování daní z nemovitostí bylo nepříjemné, ale snažíme se vše kompenzovat

(Rozhovor se starostkou Hanou Sobkovou o daních)

Ve Vojkovicích jsou údajně jedny z největších daní z nemovitostí v okolí?
Není to pravda. Například Nošovice mají koeficient pro výměr daně č. 5 a my jen 2. Tato daň č. 2 je jen ze zastavěné plochy. Z pozemků pro zahrady, lesy a pole se nezvýšila. Na druhou stranu jsme zvýšení daní kompenzovali např. snížením platby za svoz odpadů občanům, která je nejnižší v okolí.

 

 

29.10.2011

Čím více separujeme, tím více do obecní kasy získáváme

(rozhovor se starostkou Hanou Sobkovou o odpadech)

Paní starostko, kolik platíme ve Vojkovicích za svoz komunálního odpadu?
Za svoz všech odpadů platíme ročně asi 300 000 korun. Je v tom tedy zahrnutý odvoz popelnic, nebezpečného odpadu, velkoobjemového odpadu, svoz pneumatik a doprava za svoz tříděného vratného odpadu. Občan Vojkovic platí 340 korun ročně, děti do 18 let a důchodci 140 korun za rok. Jde přitom o nejmenší platby za odpady v okolí Vojkovic.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 28.10.2011

Proběhl první turnaj ve fotbálku

28. října 2011 proběhl v prostorách klubovny Společenského klubu Vojkovice premiérový turnaj dvojic ve stolním fotbálku. Změřit své síly přišly více než dvě desítky hráčů.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 24.10.2011

Nad Vojkovicemi létali draci

Ani poštolky, havrani, vrabčáci, stejně tak ani žádná letadla nelétala 22. října 2011 nad Vojkovicemi. Nebe ten den ovládli nebe draci. Ať již kupovaní nebo ručně vyrobení. Ten den totiž uspořádal Společenský klub Vojkovice (SKV) Drakiádu.

 

 

14.10.2011

Pozvánka na Drakiádu

Společenský klub Vojkovice (SKV) pořádá v sobotu 22. října 2011 Drakiádu. Ta se uskuteční na poli naproti Kamenictví Ivan Voznica. Akce začíná od 14.00 hodin a koná se pouze za příznivého počasí, čili pouze když nebude pršet a za alespoň trochu příznivých povětrnostních podmínek.

 

 

14.10.2011

Vojkovický zpravodaj - č. 4/2011, říjen

Ve čtvrtek 13. října 2011 vyšlo nové číslo Vojkovického zpravodaje. V příloze je možné si jej stáhnout v PDF.

 

 

Strana výpisu

... 78