Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

24.01.2012

Promítání o historii obce č. II "U Šuldy"

Ve čtvrtek 26. ledna 2012 proběhne v baru na Hřišti druhý díl "Promítání na stěnu". Akci pořádá SKV (Společenský klub Vojkovice). Komentář k historickým záběrům by měli obstarat přímo na místě pánové Valíček a Struhal, zkusíme promítnout i historické fotky a dobové dokumenty, následně pak vybereme firm z dostupných (opravdu hrajících) filmů a po skončení pak máme k dispozici záznamy z live koncertů Pearl Jam a Deep Purple.

 

 

24.01.2012

Zápis do mateřské školy

Zápis dětí do Mateřské školy ve Vojkovicích proběhne ve čtvrtek 22. března 2012 v době od 10,00 do 12,00 hodin v budově Mateřské školy.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 18.01.2012

Soutěž o nejoriginálnějšího sněhuláka má první soutěžící

Na Obecní úřad již chodí první soutěžní fotografie do soutěže O nejoriginálnějšího sněhuláka. Nadílka sněhu je nyní bohatá, sníh dobře lepí a tak vznikají zajímavě ozdobené útvary.

 

 

10.01.2012

3. února se bude konat Dětský maškarní bál

Sdružení rodičů a přátel školy při Mateřské škole ve Vojkovicích zve všechny příznivce na Dětský maškarní karneval, který se bude konat v pátek 3. února 2012 v 15,30 hodin ve Formance. Pro děti budou připravené soutěže, hry, rybolov a tombola.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 10.01.2012

Promítání o obci přes projektor

Ve čtvrtek 12. ledna 2012 proběhne premiérový Klubový večer SKV ve sport baru Na hřišti ve Vojkovicích. Součástí akce bude promítání přes projektor.

 

 

06.01.2012

Soutěž o nejzajímavějšího sněhuláka

Zastupitelstvo obce Vojkovice vyhlásilo "Soutěž o nejzajímavějšího sněhuláka" o ceny. Věřme, že se již brzy dočkáme pořádné nadílky sněhu. Bližší informace najdete v příloze.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 21.12.2011

Vojkovice kdysi proslavil lihovarník Glesinger a nyní i pivovar Koníček

Vojkovice nejsou Český Krumlov, nikdy nebyly a nebudou. Mnoho přírodních nebo technických památek v obci taktéž nenajdeme, nicméně přesto jsou Vojkovice známy v širokém okolí a možná i na republikové úrovni… Jednak zde v minulém století působil známý lihovarník Glesinger, který dal světu likér Vojkovická hořká, nyní pak dělá slávu a čest naší obci Hostinec a minipivovar U Koníčka, kde se v roce 2006 začalo vařit kvasnicové pivo.

 

 

07.12.2011

Vojkovický hudební večer poprvé

V sobotu 17. prosince 2011 se bude v prostorách baru Na hřišti ve Vojkovicích konat Vojkovický Hudební Večer aneb VOHUV č. 1. V rámci akustického koncertu vystoupí kapely The Lights of Reims (víc, než jediný smooth rock), Jakoby Nic (postrock a přece hudba z Marsu) a Ligocký maras (rocková partička odvedle). Akci, která začne v 19 hodin, pořádá Společenský klub Vojkovice. Po skončení koncertu bude hrát k tanci a poslechu reprodukovaná hudba. Vstupné činí 50 korun.

 

 

06.12.2011

Převedení agendy dávek hmotné nouze a příspěvků pro zdravotně postižené občany

Od 1. ledna 2012 se mění a sjednocuje sociální dávkový systém České republiky. Administrace dávek a rozhodování o dávkách bude prováděno jediným správním orgánem, a to Úřadem práce ČR prostřednictvím příslušných kontaktních pracovišť úřadu. V souvislosti s uvedenou změnou se agenda dávek hmotné nouze a příspěvků pro zdravotně postižené občany převádí z Magistrátu města Frýdek-Místek na Úřad práce ČR – krajskou pobočku v Ostravě.

 

 

06.12.2011

Přijměte pozvání ke slavení vánočních a novoročních svátků ve farním kostele v Dobraticích

Blíží se vánoce a konec roku a k tomu patří i bohoslužby, které se i letos budou konat v několika dnech a termínech v kostele v Dobraticích.

 

 

Strana výpisu

... 77