Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

Kliknutím zvětšíte obrázek 21.12.2011

Vojkovice kdysi proslavil lihovarník Glesinger a nyní i pivovar Koníček

Vojkovice nejsou Český Krumlov, nikdy nebyly a nebudou. Mnoho přírodních nebo technických památek v obci taktéž nenajdeme, nicméně přesto jsou Vojkovice známy v širokém okolí a možná i na republikové úrovni… Jednak zde v minulém století působil známý lihovarník Glesinger, který dal světu likér Vojkovická hořká, nyní pak dělá slávu a čest naší obci Hostinec a minipivovar U Koníčka, kde se v roce 2006 začalo vařit kvasnicové pivo.

 

 

07.12.2011

Vojkovický hudební večer poprvé

V sobotu 17. prosince 2011 se bude v prostorách baru Na hřišti ve Vojkovicích konat Vojkovický Hudební Večer aneb VOHUV č. 1. V rámci akustického koncertu vystoupí kapely The Lights of Reims (víc, než jediný smooth rock), Jakoby Nic (postrock a přece hudba z Marsu) a Ligocký maras (rocková partička odvedle). Akci, která začne v 19 hodin, pořádá Společenský klub Vojkovice. Po skončení koncertu bude hrát k tanci a poslechu reprodukovaná hudba. Vstupné činí 50 korun.

 

 

06.12.2011

Převedení agendy dávek hmotné nouze a příspěvků pro zdravotně postižené občany

Od 1. ledna 2012 se mění a sjednocuje sociální dávkový systém České republiky. Administrace dávek a rozhodování o dávkách bude prováděno jediným správním orgánem, a to Úřadem práce ČR prostřednictvím příslušných kontaktních pracovišť úřadu. V souvislosti s uvedenou změnou se agenda dávek hmotné nouze a příspěvků pro zdravotně postižené občany převádí z Magistrátu města Frýdek-Místek na Úřad práce ČR – krajskou pobočku v Ostravě.

 

 

06.12.2011

Přijměte pozvání ke slavení vánočních a novoročních svátků ve farním kostele v Dobraticích

Blíží se vánoce a konec roku a k tomu patří i bohoslužby, které se i letos budou konat v několika dnech a termínech v kostele v Dobraticích.

 

 

28.11.2011

O připojení k internetu

Vážené čtenářky a čtenáři, po čase jsem zadal na webové stránky nové znění anket. Opět budu rád za vaše názory a postřehy. Všechny pečlivě analyzujeme a budeme se snažit na ně, v rámci možností, co nejdříve reagovat a proměnit třeba v konkrétní činy. Taktéž prosím využijte možnost diskuze na webových stránkách, myslím si, že někdy jsou připomínky nebo postřehy zajímavé. Třeba jako tento...

 

 

31.10.2011

Objednejte si návštěvu Mikuláše, čerta a anděla

Společenský klub Vojkovice (SKV) pořádá 5. 12. 2011 pochod Mikuláše, čerta a anděla naší obcí. V případě zájmu si objednejte návštěvu těchto pohádkových bytostí i ve vašem domě. Pochod se bude konat od 16.30 do max. 20.30 hodin.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 29.10.2011

Video: První výjezd našich hasičů s novým vozidlem

Nový hasičský vůz mají od počátku října 2011 členové našeho Sboru dobrovolných hasičů. Nové a moderní zásahové vozidlo, které zvýší prestiž našeho Sboru, tak díky podpoře obce nahradilo stávající „prehistorický“ vůz. Věříme, že tento moderní stroj značky Renault bude sloužit stejně dobře jako stará dobrá Tatra (Nikoliv zn. Praga, jak jsme mylně uvedli v aktuálním Zpravodaji obce Vojkovice, za což se omlouváme, - pozn. redakce). Podrobnější informace o vozidle přineseme v příštím čísle našeho zpravodaje. Nyní se podívejte jak zásahové vozidlo slouží.

 

 

29.10.2011

Průmyslová zóna nám stále vydělává

(Rozhovor s místostarostou Petrem Tesarčíkem o průmyslové zóně)

Kolik firem nyní působí v naší průmyslové zóně?
V prostoru bývalého letiště působí v této fázi tři firmy. Jde o betonárku a dvě fotovoltaické elektrárny. Betonárna je umístěna na pozemcích obce Vojkovice, elektrárny jsou na soukromých pozemcích.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 29.10.2011

Zvyšování daní z nemovitostí bylo nepříjemné, ale snažíme se vše kompenzovat

(Rozhovor se starostkou Hanou Sobkovou o daních)

Ve Vojkovicích jsou údajně jedny z největších daní z nemovitostí v okolí?
Není to pravda. Například Nošovice mají koeficient pro výměr daně č. 5 a my jen 2. Tato daň č. 2 je jen ze zastavěné plochy. Z pozemků pro zahrady, lesy a pole se nezvýšila. Na druhou stranu jsme zvýšení daní kompenzovali např. snížením platby za svoz odpadů občanům, která je nejnižší v okolí.

 

 

29.10.2011

Čím více separujeme, tím více do obecní kasy získáváme

(rozhovor se starostkou Hanou Sobkovou o odpadech)

Paní starostko, kolik platíme ve Vojkovicích za svoz komunálního odpadu?
Za svoz všech odpadů platíme ročně asi 300 000 korun. Je v tom tedy zahrnutý odvoz popelnic, nebezpečného odpadu, velkoobjemového odpadu, svoz pneumatik a doprava za svoz tříděného vratného odpadu. Občan Vojkovic platí 340 korun ročně, děti do 18 let a důchodci 140 korun za rok. Jde přitom o nejmenší platby za odpady v okolí Vojkovic.

 

 

Strana výpisu

... 67