Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

Kliknutím zvětšíte obrázek 02.05.2011

Stavění májky: Dřina, krása a velké překvapení

Tak takovou májku tady ve Vojkovicích již dlouho nepamatují! Však mělo v pátek 29. dubna odpoledne (netradičně, z důvodu sobotní pouti v Dobré) třicet statných chlapů co dělat, než ji usadili na místo. Nakonec se vše podařilo, a krásně vyzdobená májka zpestřila prostor mezi fotbalovým hřištěm a výlětištěm. A to i díky hrstce statečných Vojkovičanů, kteří v sobotu ubránili máju před podřezáním (údajně před partou z Komorní Lhotky nebo Raškovic). Se stavěním se váže jedna zajímavost a neuvěřitelná "drzost" a vtip jednoho z místních Vojkovičanů.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 23.04.2011

Fotbalisté o Velikonocích zabodovali

Žáci, dorost a pak i muži Vojkovic získali plný bodový zisk v rámci svých fotbalových utkání. V sobotu 23. dubna 2011 tak diváci viděli tři vítězství našich hráčů v Okresní soutěži.

 

 

20.04.2011

Program náboženských akcí v rámci Velikonočních svátků

středa 20. 4.: zpovědní den, 8 až 9 hod., 16 až 19 hod. - zelený čtvrtek 21. 4.: bohoslužba, v 17 hod. - velký pátek 22. 4.: bohoslužba, v 17 hod. - bílá sobota 23. 4.: obřady vzkříšení, ve 20 hod. - neděle 24. 4.: bohoslužba, v 10 hod. (zpívá hostující pěvecký sbor) - pondělí velikonoční 25. 4.: bohoslužba, v 9 hod.

 

 

25.03.2011

Spustili jsme nové webové stránky obce!

V pátek 18. března 2011 jsme spustili nové webové stránky obce Vojkovice. V následujících týdnech budeme stránky dolaďovat a dopĺňovat, proto vás všechny vyzýváme jednak ke sdělení nápadů a návrhů a trochu trpělivosti. Věříme, že oceníte přehlednější podobu a aktualizovaný obsah, který můžete spolu s námi vytvářet. Odkaz na staré webové stránky najdete v hlavním menu, vlevo dole. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat. Stanislav Cieslar, předseda kulturní komise obce Vojkovice (603 175 152, stanislav.cieslar@centrum.cz).

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 18.03.2011

Fotbalisté se chtějí poprat o postup

Historie TJ Sokol Vojkovice kopaná sahá do roku 1959 a bohatá vrcholila v roce 2009 oslavou 50. let činnosti například přátelským utkáním se starou gardou Baníku Ostrava s několika bývalými reprezentanty v čele a účastí na fotbalovém turnaji čtyř obcí se stejným názvem – Vojkovice.

 

 

18.03.2011

Poutě a mše svaté v roce 2011

V tomto článku uveřejňujeme seznam mší a poutí v okolí naší obce. Upozorňujeme na změnu konání poutě v Dobaticích, která byla z technických důvodů přesunuta z 1. května (jak jsme uveřejnili jsme v aktuálním Vojkovickém zpravodaji) na 8. května, což je nový termín konání.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 18.03.2011

Podpoříme aktivity obyvatel Vojkovic

I v aktuálním volebním období bude na pozici místostarosty obce Vojkovice působit Petr Tesarčík. U této příležitosti jsme jej požádali o krátký rozhovor.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 17.03.2011

Představujeme naše podnikatele, díl I.: Železářství a potraviny Jan Židek

V našem zpravodaji budeme od tohoto čísla dávat prostor firmám a podnikatelům, kteří působí na území Vojkovic, nabízejí nám i přespolním své služby, dávají lidem práci. Chceme přiblížit jejich každodenní radosti i starosti, začátky a současnost, chceme se s těmito podnikateli pochlubit i v okolních obcích, kde je náš zpravodaj taktéž distribuován. A začneme podle abecedy, a pěkně odzadu – Ž, resp. Železářství a potraviny Jan Židek.

 

 

04.03.2011

Formanka praskala ve švech: Konal se Dětský karneval

V pátek 25. února zaplnily prostory restaurace Formanka desítky dětí z Mateřské školy, dále pak jejich rodiče, babičky, tety, strejdové, kamarádi a mnoho dalších... Konal se zde totiž Dětský karneval a my jsme byli s videokamerou u toho.

 

 

04.03.2011

Název zpravodaje určil Jaroslav Struhal

Ani jsem nečekal, že se soutěž o název našeho místního plátku setká s takovou odezvou mezi našimi občany. Celkem jsem obdržel 19! návrhů na náš informátor od devíti z vás. V tajné volbě pak rozhodli zastupitelé Vojkovic o názvu: "Vojkovický zpravodaj".

 

 

Strana výpisu

... 66