Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

07.06.2016

TZ_Beskydské informační centrum Frýdek-Místek vydalo výroční známku k 750. výročí založení Frýdku-Místku

Sběratelé turistických známek by měli v dohledné době navštívit pobočky Beskydského informačního centra, aby získali do své sbírky další výroční turistickou známku která je věnována 750. výročí od první písemné zmínky o Frýdku-Místku. Již v roce 1267 se objevily první zmínky o předchůdci města Místku, osadě Friedeberg. Ta je uvedena v závěti olomouckého biskupa Bruna ze Schauenburgu. Počátky Místku jsou úzce spojeny s existencí opevnění na Štandlu, kde byla umístěna menší vojenská posádka, která zabezpečovala zemskou hranici. Dřevěnému kolečku tak dominuje znak města Frýdku-Místku a jedna ze symbolik města – bazilika minor Navštívení Panny Marie, která je jedinou bazilikou v Moravskoslezském kraji. Sběratelský artefakt je k dostání za 30 korun na pobočkách Beskydského informačního centra ve Frýdku, Místku, Frýdlantu n.O. a Ostravici.

 

 

27.05.2016

XVII. ročník Velké ceny Vojkovic: O putovní pohár Obecního úřadu Vojkovice ve střeleckém víceboji

17. ročník tradiční střelecké soutěže se koná v sobotu 11. června 2016 od 9 hodin na sportovní střelnici SBTS Vojkovice. Střílí tříčlenná družstva v libovolném složení. Velká cena je organizována Svazem branně-technických sportů Vojkovice pod záštitou Obecního úřadu Vojkovice. Střelecká soutěž je určena pro širokou veřejnost. Pro vítěze věcné ceny. Nestřílí příslušníci Policie ČR, Armády ČR a registrovaní střelci.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 27.05.2016

V neděli 5. června proběhne Vojkovická pouť

Slavnost navštívení P. Marie a prosba Dítěte Ježíš o Boží milosrdenství v kapli ve Vojkovicích se bude konat 5. června 2016. Mše svatá se bude konat v 10:30 hodin. Po mši je připraveno bohaté občerstvení. Pro děti je připraven skákací hrad a soutěže.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 26.05.2016

Vojkovický pivovar Koníček slaví 10 let!

Na programu vystoupení kapel Blaf, Šajtar, Legendy se vrací. K dispozici bohatá nabídka piv a zajímavá vystoupení - například silák Železný Zekon. Akce se koná v sobotu 4. června 2016 od 13 hodin.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 18.05.2016

TJ Sokol pořádá v sobotu 21. 5. taneční zábavu pod širým nebem

Již tuto sobotu se bude konat první venkovní taneční zábava ve Vojkovicích v sezóně 2016. Akce je nazvaná "Jak gdysy". Na vojkovickém výletišti totiž v sobotu 21. května zahraje skupina Krakatit. Partnerem akce, kterou pořádají vojkovičtí Sokoli, je Pivovar Koníček.

 

 

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 14.05.2016

Fotbalisté Vojkovic si pár kol před koncem zajistili postup!

14. 5. 2016 (16. kolo Okresní soutěže) - Vojkovice : Nebory 5:2 - Dnešní vítězství znamená i prvenství v celkovém pořadí soutěže. Pár kol před koncem završena mise a cíl! Postup do vyšší soutěže se podařil po mnoha letech a dlouho očekávaný okamžik si nenechalo ujít mnoho občanů naší obce. Gratulujeme vojkovickým fotbalistům a realizačnímu týmu Sokolů!

 

 

12.05.2016

Informace - vyřizování cestovních dokladů - cestování dětí do 15 let

V souvislosti s blížícím se obdobím letních dovolených v příloze zveřejňujeme článek o možnostech a pravidlech vyřizování cestovních dokladů pro děti mladší 15 let, informace o možnosti cestování do vybraných zemí na občanský průkaz.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 02.05.2016

Momentky ze stavění máje 2016...

Tradičně se ve Vojkovicích na "výletišti" sešli chlapi, ženy, kluci i holky, aby postavili krásně zdobenou máju. Slavnost Stavění máje se konala 30. dubna 2016 za účasti velkého množství občanů. Akci pořádala obec Vojkovice. Večerní hlídka pak večer uchránila máju před případnými nájezdníky ze sousedních obcí.

 

 

Kliknutím zvětšíte obrázek 25.04.2016

V sobotu 30. dubna se bude stavět Májka

Zveme všechny spoluobčany na tradiční akci: Stavění máje. Sejdeme se na "vítáme vás" (na konci fotbalového hřiště) v sobotu 30. 4. 2016 v 15:30 hodin. Poté chlapi odejdou najít výstavní Májku a dopraví na hřiště. Pak ji dívky nazdobí a opět chlapi spojí své síly a Májku vztyčí. Následovat bude volná zábava. Občerstvení zajištěno. Těšíme se na Vás.

 

 

Strana výpisu

... 41 ...