Vojkovický kotel po letech explodoval a fotbalisté urvali bod v téměř ztraceném zápase - Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

8. října 2014, 21.21 | Skandovaný potlesk a "sborové" povzbuzování, které nebylo ve Vojkovicích dlouhé roky k vidění a slyšení, přispělo k málo vídanému obratu v 7. kole Okresní soutěže mužů mezi celky TJ Sokol Vojkovice a TJ Lískovec B. Naši fotbalisté prohrávali již 0:3, ale heroickým výkonem v závěru urvali bod. Sobotní odpoledne se pro hosty v areálu místních Sokolů proměnilo ve "vojkovické peklo".

Do Vojkovic v sobotu 4. října 2014 zavítal velmi silný tým TJ Lískovec B. Hosté se aktuálně nacházeli na 4. místě s 9 body, navíc měli zápas k dobru, protože v předminulém kole museli svůj domácí zápas s posledním Paskovem odložit pro nezpůsobilý terén. Domácí borci z Vojkovic před tímto zápasem okupovali 7. místo tabulky se 6. body a záporným skóre 9:11. K tomu přispěla i porážka z předminulého kola na hřišti Vendryně B v poměru 1:3.
Postavení v tabulce i forma vypovídala i průběhu úvodu utkání. Hosté byli lepším týmem a vytvářeli si šance. Ve 23. minutě se poprvé prosadili. Po školácké chybě Kamila Stříže zajistil Robin Koloničný hostům vedení. Ve 35. minutě se pohodově hrající hosté radovali podruhé - branku vsítil Jan Fasuga. V první půli ojediněle zahrozili i domácí, ale Filip Šlapka (jeden z budoucích hrdinů tohoto zápasu) na místo přihrávky na zcela volného Mojmíra Velkého volil střelu z úhlu a brankáře nepřekonal. Jen díky skvělému brankáři Radimovi Kulhánkovi, který pod palbou střel doslova vynikal, šli naši do šaten pouze s dvojgólovým přídělem.
Do druhé půle za Mojmíra Velkého nastoupil Karel Šulík, který spíše exceluje mezi tyčemi, ale vzhledem k okleštěnému kádru domácích musel do pole. Oživení však bohužel vůbec nenastalo a v 59 minutě to již bylo 0:3. To když se trefil hostující Petr Kaňok. O minutu později se však začaly dít věci. Hlavní rozhodčí Vlastimil Rapouch byl pozorný. Viděl faul a následný pokutový kop za faul proměnil Marcel Stříž. V tento moment se více než padesátka diváků probudila a začala hnát svými hlasivkami naše borce na zteč. Vojkovičtí začali dominovat zápasu, byli všude dříve než hosté a rodila se jedna šance za druhou. Druhou branku vsítil David Majer a hosté z Lískovce nevěděli, kde dříve skočit. Šance střídala další příležitost, diváci neustávali v povzbuzování. Do extáze pak dostal všechny přítomné Filip Šlapka, který excelentně zakončil svou šanci. Hosté neunesli vývoj utkání a uchylovali se k faulům a provokacím, za což získávali další a další karty. Naše borce však hnaly desítky lačných hrdel dále a v posledních pěti minutách si naši vypracovali šance na totální obrat. Škoda skvělé hlavičky Karla Šulíka, který plachtil vzduchem jako sokol stěhovavý, ale jeho projektil odpálený z hlavy branku minul. Neujala se ani skvělá bomba jako z děla od Kamila Stříže, kterou odklonila z cesty mezi tři tyče zeď protihráčů.

Konečná remíza 3:3 byla nakonec útěchou pro hosty. Věříme, že naši zopakují bojovný výkon v dalších zápasech a taktéž diváci navážou na svůj skvělý výkon. Vítězi 7. kola totiž byli právě oni, resp. jejich bouřlivé a přitom férové povzbuzování. Kéž by se výše uvedené stalo ve Vojkovicích pravidlem...

Další zápas odehrají naši fotbalisté v Pržně, a to v sobotu 11. 10. od 15 hodin. Věříme, že v druhý supervolební den do obecního zastupitelstva a senátu, naši zvolí v Pržně správnou taktiku a na půdě posledního týmu uhrají nějaké ty body.