Bod s Nošovicemi je pro Vojkovice vítězstvím - Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

Bod s Nošovicemi je pro Vojkovice vítězstvím

Derby přilákalo velké množství fanoušků

15. října 2016, 19.17 | Po dvou zápasech venku (remíza v Písku 1:1 a vítězství v Bašce 2:0) přivítali v sobotu 15. 10. 2016 fotbalisté TJ Sokol Vojkovice na domácím hřišti tým Nošovic. Derby si nenechalo ujít velký počet domácích ale i zhruba dvacítka fanoušků Nošovic.

Od začátku zápasu byla na domácích hráčích vidět nervozita. Lepšími tak byli fotbalisté Nošovic, kteří diktovali hru a nechali několikrát vyniknout domácího brankáře Ondřeje Šokalu. Několik solidních šancí zahodili i naši. Po další z šancí domácí konečně udeřili. Po faulu v pokutovém území si míč na místo pokutového kopu postavil Mario Pastorek a nedal brankáři hostů šanci. Nošovice však ještě do přestávky zaslouženě vyrovnali na 1:1, když se v šestnáctce individuálně prosadil Michal Červený.

Po přestávce (kdy se do hry zapojil i místní odchovacec a talent Martin Veselka) se naplno projevila síla hostujícího týmu. Nejdříve se v 60. minutě z dálky krásně prosadil nechytatelnou střelou Jakub Krus, o šest minut později zvýšil již na 3:1 pro Nošovice Lukáš Šmahaj. Hosté byli stále aktivnějším týmem a nic nenasvědčovalo tomu, že by domácí mohli uspět. Vojkovičtí však dokázali z minima vytěžit maximum. V 74. minutě se prosadil Břetislav Holek a v 80. minutě vyrovnal Marek Stříž a dostal tak fanoušky do extáze. Do konce zápasu pak zlikvidoval několik vyložených šancí domácí brankář a zajistil tak pro Vojkovice důležitý bod, který byl vzhledem k průběhu zápasu více než „zlatým".