Vojkovičtí Sokoli porazili silný tým Bukovce 3:1! Příští týden hostí Hrádek a zahajují obecní slavnosti - Vojkovický den - Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

20. srpna 2016, 21.22 | Druhé vystoupení vojkovických fotbalistů v Okresním přeboru dopadlo nadmíru dobře. Solidní návštěva fanoušků sledovala rychlý a kombinační fotbal s mnohými šancemi na obou stranách. Velice silný tým Bukovce naši nakonec porazili 3:1, a to díky zlepšenému výkonu v druhém poločase.

Začátek zápasu patřil našim a především pak velice agilnímu Břetislavu Holekovi. Kapitán Sokolů se nejdříve zastřeloval, ale v 5. minutě již udeřil. I přesto, že byl faulován, stačil usměrnit míč za záda brankáře Bukovce. Do cca 20 minuty byli naši lepší, pak se ale začali prosazovat hosté a nebýt výborného brankáře Ondřeje Šokaly, mohlo být brzy vyrovnáno. Bukovec naše v mnohých oblastech přehrával a zle zatápěl. Hosté si za svou aktivitu vysloužili branku, to když se v 44. minutě trefil Jakub Koper.
Po změně stran se šance přelévaly ze strany na stranu a brankáři obou týmů tak mohli několikrát vyniknout. Hned v úvodu zachránila Vojkovické tyč. V 57. minutě se krásnou individuální akcí prezentoval Ondřej Sluštík a zajistil domácím vedení. Naši začali být klidnější a aktivnější. Zlepšenou hru po přestávce podpořil v 77. minutě Jan Sluštík, který zvýšil již na 3:1. V následujících minutách naše v brance párkrát podržel Ondřej Šokala. Sokoli tak mohli slavit první vítězství v Okresním přeboru po dlouhých 7. letech.

Další utkání (4. kolo) Okresního Přeboru mužů 2016/2017 se bude konat opět ve Vojkovicích, a to v sobotu 27. srpna od 14:00 hodin. Soupeřem domácího týmu budou fotbalisté Hrádku. Těšíme se na vaši návštěvu! ... a pak všichni na obecní slavnosti - VOJKOVICKÝ DEN! Bohatý program a na čepu Vojkovjan 12 % - pivo, které vás rozřehtá!