Velká snaha a střelecká aktivita našich fotbalistů vedla k zisku jednoho bodu - Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

Velká snaha a střelecká aktivita našich fotbalistů vedla k zisku jednoho bodu

15. srpna 2016, 11.13 | Po 7 letech si fotbalisté TJ Sokol Vojkovice opět zkusili mistrovské utkání Okresního přeboru. Prvním soupeřem (po postupu z Okresní soutěže) jim byl tým TJ Sokol Palkovice a na vzájemný zápas se přišlo do Vojkovic podívat téměř 100 fanoušků. Po bezbrankovém poločase se v druhé půli oba týmy trefily jednou a utkání tak skončilo smírně 1:1.

Vojkovičtí fotbalisté byli od začátku utkání aktivnější, často stříleli, ale jejich pokusy buď mířily mimo, nebo si s nimi bez problémů poradil palkovický brankář. Hosté sice sporadicky, ale nebezpečně kontrovali především rychlými protiútoky, ale vojkovičtí obránci si s těmito hrozbami vždy poradili. Po změně stran domácí pokračovali v aktivní hře, ale jejich časté pokusy a vyložené šance stále nekončily v síti. Fanoušci se konečně dočkali v 71. minutě, kdy další z mnoha střel konečně zapadla za záda brankáře Palkovic. Úspěšným střelcem byl Lukáš Slíva. Bohužel, již po čtyřech minutách naši faulovali na hranici šestnáctky hostujícího hráče. Nařízený přímý kop skvěle zahrál Jaroslav Lesniak a vojkovický brankář Libor Kacíř neměl šanci. Palkovice vstřelily gól prakticky z první střely na branku v druhém poločase. Naše tento moment trochu vyvedl z koncentrace a jejich snaha k další brance, která by znamenala zasloužené tři body, nevedla.
Další zápas našich fotbalistů se bude konat v sobotu 20. 8., kdy na vojkovickém pažitu přivítáme silný tým Bukovce. Zápas začíná v 17 hodin.