Fotbalisté bavili diváky a vyhráli nad Vendryni 6:2! - Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

Fotbalisté bavili diváky a vyhráli nad Vendryni 6:2!

24. dubna 2016, 11.37 | sobotu 23. dubna 2016 odehráli fotbalisté TJ Sokol Vojkovice svůj první zápas na domácím hřišti. 13. kolo Okresní soutěže mužů se z počátku nevyvíjelo dobře, ale nakonec se naši rozstříleli a postup do vyšší soutěže je již na dosah. Hattrick v tomto zápase zaznamenal Břetislav Holek.
Vojkovice – Ventrýně „B“ 6:2, branky: 20. Valek Lukáš, 27. Blažek Jan, 37. Holek Břetislav, 43. Valek Lukáš, 50. Holek Břetislav, 53. Holek Břetislav - 7. Javorek Zdeněk, 82. Wawreczka Jakub. Hl. rozhodčí Šašinka Jan.

Domácí tým na úvod zápasu (který si nenechalo ujít 75 platících diváků) mírně zaspal a rodily se z toho velké šance hostí. V 5. minutě se před Liborem Kacířem v brance domácích ocitl zcela sám hostující hráč č. 7 Zdeněk Javorek a přehodil vyběhnuvšího brankáře domácích. Od tyče se pak míč dostal do branky – 0:1! O minutu později zahodil Jan Blažek na druhé straně hřiště svou velkou šanci. V 11. minutě mohlo být ještě hůře, to když se jeden z hostujících hráčů snažil zakončit gólovou šanci a střetl se přitom s domácím brankářem. Ve 20. minutě se naštěstí krásně trefil Lukáš Válek a stovnal na 1:1. Ve 27. minutě se prosadil i Jan Blažek a poslal domácí do vedení. Hosté hráli nebojácně a dále obraně zle zatápěli. Krásnou samostatnou akcí ukázal ve 37. minutě Břetislav Holek, který se prosmýkl na hranici šestnáctky mezi několika hráči soupeře a upravil na 3:1. Před přestávkou se pak hlavou prosadil Lukáš Valek, upravil na 4:1 a s hosty to nevypadalo dobře.

Ze souboje z 11. minuty prvního poločasu si Libor Kacíř odnesl mírné poranění a po přestávce se tak do hry dostal brankář Ondřej Šokala. V prvních minutách hry naplno prokázal své kvality Břetislav Holek. Po dvou trefách v rozmezí tří minut upravil již na 6:1 a následně, když byl takticky střídán, obdržel při odchodu do kabin zasloužené ovace diváků. Zápas se pak již trochu „dohrával“, čehož v 82. Minutě upravil hostující Jan Wawrzeczka na 6:2.

Naši fotbalisté tak aktuálně mají na prvním místě tabulky 30 bodů. Na druhém místě je tým Nebory, který má bodů 19.