Fotbalisté Vojkovic vstoupili do jarní části jednoznačným vítězstvím v Milíkově - Aktuality z obce - Obec Vojkovice

Aktuality z obce

Fotbalisté Vojkovic vstoupili do jarní části jednoznačným vítězstvím v Milíkově

18. dubna 2016, 21.17 | V neděli 17. dubna 2016 se fotbalisté TJ Sokol Vojkovice představili na horké a neoblíbené půdě Milíkova. V pořadí již 12. kolo Okresní soutěže mužů a první kolo jarní části vyznělo jednoznačně pro tým z Vojkovic, který vyhrál a upevnil si tak svou pozici na prvním místě tabulky. Utkání osobně zaznamenala písmem i fotografiemi Daja Nytrová.

Milíkov - Vojkovice 1:4, branky: 84. Szcotka Jan - 18. Blažek Jan, 36. Smítal David, 78. Stříž Marek, 89. Stříž Marek, rozhodčí: Kielar Jakub - Mudra Zdeněk, Rovný Martin.

Zajímavé utkání sledovalo za krásného nedělního odpoledne zhruba 100 diváků a mezi nimi nechyběli ani fanoušci z Vojkovic, kteří přijeli v hojném počtu své borce povzbudit. Naši fotbalisté se představili ve zbrusu nových dresech a od začátku zápasu předváděli výborný výkon. Jedna šance střídala druhou a obrana domácího Milíkova se často dostávala do úzkých. V 10. minutě se neujala krásná přihrávka Jana Blažka k Břetislavu Holekovi, který v dobré příležitosti trefil spojnici břevna a tyče. Následovaly další šance týmu z Vojkovic a fanoušci hostů netrpělivě očekávali první trefu v síti Milíkova. V 18. minutě se již konečně dočkali, to když trochu kuriózním a možná i pro chlapa bolestivým způsobem dopravil míč do branky Jan Blažek. Do prvního poločasu se ještě znovu radovali hosté. Ve 36. minutě se totiž trefil nováček v týmu David Smítal a na dlouhé minuty zmrazil atmosféru v sektoru domácího celku.
Na straně Vojkovických bylo ještě veseleji v 78. minutě, kdy se po pouhých třech minutách od střídání nebojácně a jako ruský tank protlačil před branku domácích Marek Stříž, dovoleně odstavil jak brankáře, tak obránce a do prázdné branky upravil již na 0:3. Trochu zdramatizovat utkání se pokusil v 84. minutě domácí Jan Szcotka, ale na jeho trefu zareagovali Vojkovičtí tím nejlepším možným způsobem - brankou v 89. minutě se opět blýskyl Marek Stříž a upravil tak stav utkání na konečných 1:4.
První domácí utkání odehrají naši fotbalisté v sobotu 23. 4 od 16 hodin, kdy přivítají na svém hřišti tým Vendryně B., který svůj první zápas jara zvládl a porazil na svém hřišti tým Paskova 3:0.